301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 15:06 Bu haber 2306 kez okundu
 
Aksu’da biyolojik mücadele
Tarımda biyolojik mücadele programının uygulamasının yapıldığı Aksu’da biber seralarına faydalı böcek salımı yapıldı. Salıma Kaymakam Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Halil Şahin’de katıldı.
Tarım Haberi
Aksu’da biyolojik mücadele

Aksu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile RoyalBrinkman firması faydalı böcek salımı programı düzenledi. Uygulamaya Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin de katılarak biber serasına faydalı böcek saldı.Kurşunlu Mahallesi’nden üretici Ahmet Ali Atalay’ın biber serasında gerçekleştirilen faydalı böcek salımınaAksu İlçe Tarım ve Orman Müdürü İhsan İnal, Aksu Belediye Başkan Yardımcıları Hakkı Çoşgun Celil Gökçen ve meclis üyelerinden Ali Alpay Bilge, Kemal Kara, Nevzat Akçan da eşlik etti.

 

ÇİFTÇİ DOSTU BÖCEKLER

Tarım Müdürü İnal, “Faydalı böcek salımı yani biyolojik mücadele yöntemi ile içerdeki zararlı böceklere karşı faydalı prodütörböcekleri salınıyor. Bu sayede minimum ilaçla sezon kapatılıyor. Bu metodun en büyük faydası insan sağlığını tehdit etmemesi ve çiftçinin girdi maliyetini düşürmesi” diye bilgi verdi. her zaman üreticinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Şahin ise, yararlı böcek salımı gibi biyolojik mücadelenin birçok faydasının yanı sıra çiftçinin girdi maliyetlerini de düşürdüğünü kaydetti.

Vildan Çalcı KARA

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Aksu’da, biyolojik, mücadele,
Yorumlar
Haber Yazılımı