301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 13:16 Bu haber 537 kez okundu
 
Anıtkabir’e ve Kılıçdaroğlu’na ziyaret
HEYAD,3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle engelli bireyler ve aileleri için Anıtkabir ziyareti düzenledi. Ankara’ya gitmek üzere yol çıkan 45 kişilik ekip, TBMM’yi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da ziyaret etti
Gündem Haberi
Anıtkabir’e ve Kılıçdaroğlu’na ziyaret

Hasta, Engelli ve Yakınları Hakları Derneği (HEYAD) ve Kemer Belediyesi işbirliği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engelli bireyler ve aileleri Anıtkabir ziyareti programı oluşturuldu. Etkinlik kapsamında Antalya’dan 45 kişilik ekip, Ankara’ya varmak üzere yola çıktı. HEYAD başkanlığında düzenlenen etkinlikte ilk ziyaret Anıtkabir’e yapıldı. Daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret eden ekip, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Toplantısı’na katıldı.  Engelli bireyler ve ailelerini makamında ağırlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

 

 

ANITKABİR ZİYARETİ DUYGULANDIRDI

 

HEYAD Başkanı Hüseyin Ayhan, Anıtkabir Komutanlığı’ndan özel izin alarak Anıtkabir’de, Atatürk Mozalesine çelenk sunumu gerçekleştirdiklerini belirtti.  Başkan Ayhan, “Hep birlikte duygu dolu anlar yaşadık. Anıtkabir özel defterine duygularımı yazdım. Orada olmak hepimiz için çok güzel ve gurur vericiydi” dedi. Ardından Anıtkabir’de bulunan Atatürk’ün eşyalarının sergilendiği müzeyi gezen ekibin içerisinde yer alan bedensel engelli Mehmet Özkan, “İlk defa Anıtkabir’e geliyorum. Böyle anlamlı bir günde Anıtkabir’de olmak çok güzel. Çok heyecanlandım ve çok mutlu oldum” diye konuştu.

 

 

KILIÇDAROĞLU ENGELLİ BİREYLERİ DİNLEDİ

 

HEYAD üyelerinin ikinci durağı TBMM oldu. Antalya Milletvekili Aydın Özer’in danışmanlığını yapan Ali Rıza Akkaş’ın  özel ilgisi ile TBMM’de karşılanan hasta, engelli ve yakınları meclis yemekhanesinde yemek yedikten sonra CHP Grup Toplantısı’na katıldı. Antalya Milletvekillerinden Rafet Zeybek, Çetin Osman Budak ve Cavit Arı, HEYAD ekibine özel ilgi göstererek yanlarında bulundu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na özel ziyarette bulunan üyeler, Başkan Kılıçdaroğluna karşılaştığı zorluklardan bahsetti. Engelli vatandaşlara tek tek vakit ayıran ve dinleyen Kılıçdaroğlu, çözüm önerileri sunmayı ihmal etmedi. Siyasetçiler olarak toplumdaki her sorunla yakından ilgilenmeye çalıştıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, yetişemedikleri durumlarda en önemli görevin Sivil Toplum Örgütleri’ne düştüğünü belirtti.

 

 

HEYAD ONLARLA OLACAK

 

Yeni kurulan bir dernek olmasına rağmen çok yol kat ettiklerini belirten Ayhan, “Bizler engelli ve hasta bireylere yönelik motivasyon etkinlikleri, sağlıklı vatandaşlara da bilinçlendirme, eğitim seminerleri düzenliyoruz. Sağlıklı bireyler hasta ve engelli bireyler ile karşılaşınca nasıl davranmalı, hasta psikolojisi nasıldır bu anlamda bilgilendirmeler yapıyoruz. Hasta ve engelli yakınları ile bir araya gelerek yönetmelik ve işleyiş arasındaki sorunlara birlikte çözüm arıyoruz. Hukuki süreçleri gönüllü avukatlarımızla takip ediyoruz” şeklinde konuştu. Gezinin çok verimli geçtiğini söyleyen Başkan Ayhan, aralarında daha önce hiç şehir dışına çıkmamış hasta ve engelli ve yakınları da olduğu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti; “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli vatandaşlarımızı Anıtkabir’e getirdik. Bu onlara motivasyon oldu. Onların teşekkürleri bize yeter. Engelliler ile sadece bir gün değil her gün birlikteyiz. Onların motivasyonları için yapılan bu organizasyonların yanı sıra her gün hak arayışında yanlarında olacağız. Sorunlarının çözülmesi için HEYAD her yerde olacak.”

 

Hazel Berkalp Altaş

 

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Anıtkabir’e, ve, Kılıçdaroğlu’na, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı