Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 11:11 Bu haber 1051 kez okundu
 
Antalya sergisi Kenya Evi’nde sanatseverlerle buluştu
Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan yağlı boya ve sulu boya resimlerinden oluşan ‘Antalya’ sergisi, EXPO’da bulunan Kenya Evi’nde sanatseverlerle buluştu
Kültür Haberi
Antalya sergisi Kenya Evi’nde sanatseverlerle buluştu

Sivil Düşünce Derneği, EXPO Antalya ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ‘Antalya’ isimli sergi Kenya Evi’nde açıldı. Sergi açılışına, EXPO Antalya Koordinatörü ve Tarım İl Müdürü Mustafa Özen, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz, Sivil Düşünce Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş, Akdeniz Üniversitesi Afro Öğrenci Topluluğu ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

 

KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURULUYOR

 

Sanatseverlerle bu özel çalışmayı buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden EXPO Antalya Koordinatörü ve Tarım İl Müdürü Mustafa Özen,  “Antalya temalı sergiyi Kenya Evi’nde açıyor olmamız artı bir mesaj içermektedir. Biz diyoruz ki, Afrika bize uzak değil. Şu an burada yüz civarı Akdeniz Üniversitesi öğrencisi, Afrikalı öğrenci kardeşimizle Antalya'yı keşfediyoruz. Bu bir kültür köprüsüdür. Bugün bizimle burada olanlar yarın ülkelerinde bizi anlatacak kültür elçilerimiz olacaklardır” dedi.

 

KÜLTÜRÜMÜZDE KARDEŞLİK VAR

 

Türkiye’nin kültüründe sömürgecilik olmadığını, adalet ve kardeşlik olduğunun altını çizen Özen, “Afrika kıtasına da bu pencereden bakıyoruz. Sivil Düşünce Derneği ile yaptığımız protokoller çerçevesinde kurdelesini kestiğimiz bu sergi ilk adımdır. Bize bildirilen takvime göre Afro tanıtım günleri, Afrogastro ve Afro büyükelçiler buluşuyor çalışmalarını da şimdiden müjdeliyorum. Antalya sergimizi hazırlayan Kenan Yavuz'a teşekkürler, sergimiz sanatseverlere ve davetlilere hayırlı olsun” diye konuştu.

 

HER ÜÇ AYDA BİR SERGİ MÜJDESİ

 

Kenya Evi’nde ilk resim sergisi açtıklarını belirten Sivil Düşünce Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, “Bu sergiyi hazırlayan ve imzaladığımız protokolle işbirliği yaptığımız Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz'a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Antalya resimlerinin ilk gösterimine hoş geldiniz. Çok heyecanlı ve mutlu olduğumu belirtmek isterim. Bu sivil toplum kuruluşu olarak bizim ilk sergimiz. Her 3 ayda bir yeni bir sergi ile sizlerin huzurunda olacağız” şeklinde kaydetti.

 

İŞBİRLİĞİ KENT İÇİN ÖNEMLİDİR

 

Kent dinamiklerinin işbirliklerini şehir adına çok önemsediklerini dile getiren Gültekin, “İlimizde bulunan birçok sivil toplum kuruluşu ile çeşitli programlarla Halk Eğitim Merkezleri ile işbirliği yapmalıdır. Uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarının içinde çalışıyorum. Her bireyin kendisini ait hissettiği sivil toplum kuruluşlarında görev almasını tavsiye ediyorum. Bu örgütlülük, kişiye topluma karşı sorumluluklarını yerine getirme fırsatı sağlayacaktır. Yaşadığımız ve yarımlarımız olan nesillerimizin yaşayacağı şehirlerimiz için hep birlikte çalışmalıyız” cümlelerini kullandı.

 

HAYALDİ GERÇEK OLDU

 

Kendisinin ve ekibinin bir hayalinin daha gerçek olduğunu vurgulayan Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz, “Antalya ismini verdiğimiz yağlı boya ve sulu boya resimlerden oluşan karma sergimiz bugün burada ilk kez sanatseverlerle buluşuyor. Bizi heyecanlandıran daha önemli bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu işbirliğini şehir adına önemsiyoruz. Kamu, STK işbirliği her alanda artarak devam etmelidir. Özveri ve samimiyetle çalışan ekibine ve burada bulunan sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Antalya, sergisi, Kenya, Evi’nde, sanatseverlerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı