301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 12:57 Bu haber 982 kez okundu
 
'Birisine destek olmak için parti kurmadık'
Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı’nda basınla bir araya gelen İl Başkanı Hakan Güneri, ittifak söylentilerini yanıtladı. Millete hizmet için gerekirse ittifak yapılabileceğini belirten Güneri, “Şuan böyle bir düşüncemiz yok. Seçime kendimiz gireceğiz, kendi Cumhurbaşkanı adayımız için oy isteyeceğiz. Biz birisine destek olmak için bu partiyi kurmadık” dedi
Siyaset Haberi
'Birisine destek olmak için parti kurmadık'

Bir yıl önce kurulan Yeniden Refah Partisi’nin Antalya İl Başkanlığı, hizmet binalarında basınla bir araya geldi. Yeniden Refah Partisi Antalya İl Başkanı Hakan Güneri, partinin yapılanması, hedefleri ve görüşleriyle ilgili bilgi verdi. Güneri, “Bundan tam 1 sene önce kurulup, Türkiye'nin en hızlı organize olan ve en hızlı büyüyen Partisi olduk. 80 il ve 700'den fazla ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Bu başarı hepimizin. Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye'nin zenginliklerini 82 milyona ayrım gözetmeksizin adil şekilde paylaştıracağız.  Yeniden Refah Partisi iktidarında dış politikada, iç politikada, ekonomide, sağlıkta, eğitimde, iç güvenlikte, inşallah milli görüş politikalarını uygulayacağız ve 50 seneden beri olduğu gibi yeni dönemde de bu milletin yüzünü yeniden refah ile, yeniden milli görüş ile güldüreceğiz” dedi.

 

KAYNAK PAKETİNE DİKKAT ÇEKTİ

 

Borçsuz, zamsız, vergisiz yıllık 100 milyar dolar kaynak paketini açıklayacaklarını aktaran Güneri, “Daha iktidara gelmeden kalem kalem bu 100 milyar doları nereden bulacağımızı ortaya koyduk, hazırlığını yaptık.İktidara geldiğimizde işçi, memur ve emekliye en az yüzde 50 maaş zammı yapacağız. Biz milli görüşün temsilcisiyiz. Biz fakire fukaraya yardım etmek için insanlarımıza daha fazla erzak ve kömür yardımı yapmak için gelmiyoruz; biz bu ülkede fakirlik ve yoksulluğu ortadan kaldırmak için geliyoruz. Biz adil ve makul bir vergi sistemini hakim kılacağız. Çok kazanandan, zenginden daha çok, dar gelirliden daha az vergi alınan bir adil vergi sistemi hakim kılınacak” şeklinde konuştu.

 

“KİM ÇÖZERSE ÇÖZSÜN”

 

Yeniden Refah Partisi’nin ‘mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun’ anlayışında olmadığını, ‘bu milletin soruları çözülsün de kim çözerse çözsün’ anlayışını benimsediğini aktaran Güneri, “Biz yıkmak için değil, yapmak için geliyoruz. Kinle, hasetle, hırsla, intikam duygusuyla gelmiyoruz. Kim yapmış olursa olsun hayırlı hizmetleri takdir etmek, yapanları tebrik etmek için geliyoruz. Eksik gördüklerimizi tamamlamak için geliyoruz. Yapılan yanlışları milletimizin menfaatine olacak şekilde düzeltmek için geliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

İTTİFAK OLACAK MI?

 

AK Parti ile ittifak konusunun şu an gündemde olmadığını söyleyen Güneri, “Milletimize hizmet için ittifak gerekiyorsa yapılır fakat şu an ittifak söz konusu değil. Biz milletimize hizmet için kendi şartlarımız doğrultusunda ittifaka gideriz. Eğer milletimize hizmet yapacağımızın garantisini alıyorsak herkesle ittifak yapabiliriz. Asıl önemli olan hizmettir. Siyaseti kendimiz için değil millet için yapıyoruz. Eğer milletimize faydalı olacaksa niçin yapmayalım. Ama şu an böyle bir düşüncemiz yok sadece şartlar bizi oraya getirirse diye konuşuyorum. Yoksa biz seçime kendimiz gireceğiz, kendi Cumhurbaşkanı adayımız için oy isteyeceğiz. Biz birisine destek olmak için bu partiyi kurmadık. Bu karar genel merkezden çıkar. Biz genel merkezimizin arkasında dururuz” dedi. 

 

“KAPIMIZ ARDINA KADAR AÇIK”

 

Başkan Güneri, “Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan'ın yolunda gideceğiz. 2. Erbakan dönemi iktidarı için var gücümüzle çalışacağız. 54 Erbakan hükümeti hala konuşuluyor, efsanevi destanın, o büyük mirasın temsilcisiyiz. Aynı anlayışın, aynı zihniyetin temsilcisi olmaya devam edeceğiz. Rahmetli Hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı özlemle anarken, yeni Liderimiz Fatih Erbakan ile Hocamızın izinden gitmeye devam ediyoruz. Yeniden Refah Partisi ülkenin yeni umudu olacaktır. Erbakan hocamızın hedeflerinden hiç şaşmadan onun izinden topyekûn gideceğiz, ülkemizi yeniden refaha kavuşturacağız. Milletimizin, İslamaleminin ve tüm insanlığın özlemle beklediği 2. Erbakan dönemi iktidarı için tüm gücümüzle çalışmalara devam edeceğiz. Partimizin kapısı herkese ardına kadar açıktır. Bu kapıdan içeri girdiğinizde sevgi bulacaksınız, saygı göreceksiniz, kardeşliği göreceksiniz”diye kaydetti.

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: 'Birisine, destek, olmak, için, parti, kurmadık',
Yorumlar
Haber Yazılımı