301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 17:43 Bu haber 652 kez okundu
 
Büyükşehir Genel Sekreteri Cansel Tuncer oldu
Büyükşehir Belediye meclis toplantısında, genel sekreter yardımcısı kadrosunda bulunan ve genel sekreter görevini vekâleten yürüten Cansel Tuncer’in Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın onayıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atandığı açıklandı
Gündem Haberi
Büyükşehir Genel Sekreteri Cansel Tuncer oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 106 maddeden oluşan mecliste parti grup sözcüleri önemli gün ve haftalara değindi.

Toplantı, grup sözcülerinin konuşmalarıyla başladı. Söz alan grup sözcüleri ve meclis üyeleri tarafından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Muhittin Böcek’in amca kızı Nazire Çetinkaya, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in annesi Zeynep Şahin ve İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru’nun amcası Ali Küçükkuru için Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Mecliste, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı kadrosunda bulunan ve genel sekreter görevini vekâleten yürüten Cansel Tuncer’in, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın onayıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atandığı açıklandı. Kürsüde çıkarak kendisini salona tanıtan Tuncer, eğitim döneminden bu yana yürüttüğü görevlerden bahsetti.

 

KENT MÜZESİ KOMPLEKSİ BİRİNCİ ETABI AY SONUNA HAZIR

 

Belediye çalışmalarına yönelik bilgiler veren CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz, ‘Biz birlikte yaparız’ prensibinin sözde kalmayacağını belirterek, “19 ilçemizin merkez ve mahallelerimizde altyapı ve yol çalışmalarımız sürüyor. ASAT ekiplerimiz 7 gün 24 saat su ve kanalizasyon sorunlarını çözmek için görev yaparlarken yeni içme suyu hatları da yapılıyor. Büyükşehir Belediyemizin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’nde AKBEM kış dönemi kayıtları başladı. 8-14 yaş grubu çocuklarımız 27 branşta hem okul derslerine destek olabilecek hem de kültürel ve sanatsal kurslardan faydalanabilecek. Kent Müzesi Kompleksi’nde çalışmalar yeniden başladı. 29 Ekim’de birinci etabının tamamlanmasını planlıyoruz” dedi. 29 Ekim’de cumhuriyetin 96’ncı yılının kutlanacağına dikkat çeken Filiz, “Cumhuriyet’in en büyük erdemi Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir” diye konuştu. Filiz, Bağımsız Meclis Üyesi Mustafa Bilici’nin CHP saflarına katıldığını aktararak ‘hoş geldin’ dileklerinde bulundu. 

 

TANIR’IN 29 EKİM DİLEĞİ

 

AK Parti Grup Sözcüsü Nafiz Tanır, 29 Ekim’in Türk milleti açısından önemine dikkat çekerek, “Ülkemizin kurtuluşunu sağlayan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve milli mücadelede canını vermiş tüm vatansever aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

 

“ALLAH TÜRK ASKERİNİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN”

 

MHP grup Sözcüsü Selçuk Senirli, geçtiğimiz günlerde partinin il başkanlığında değişime gidildiğini hatırlatarak yeni İl Başkanı Hilmi Durgun’a başarı dileğinde bulundu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin üst solunum yolları rahatsızlığından dolayı istirahat etmekte olduğunu ve bu süreçte düşmanca hislerle sosyal medya paylaşımında bulunan gafillerin olduğunu söyleyen Senirli, “Rahatsızlıklar, hastalıklar ve ölümler üzerinden nefret suçu işleyenlerin Allah müstahakkını versin” dedi. Fırat’ın doğusunda sefer için hazırlanan Türk askeri’nin savaş çığırtkanı olmadığını dile getiren Senirli, “Memleketimizin huzuru için, oradaki sağlıklı insanların huzuru için Fırat’ın doğusuna Türk askeri sefere hazırlanmıştır. Allah Türk askerinin yar ve yardımcısı olsun, ayaklarına taş değdirmesin, muzaffer eylesin” ifadelerini kullandı. 

 

ÖZEL GÜNLERE DEĞİNİLDİ

 

Saadet Partisi Grup Sözcüsü Mehmet Manavoğlu, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü ve 17 Ekim Dünya Yoksullukla Mücadele Günü’nü kutlayarak, “Bizleri yetiştiren sevgili büyüklerimize ihtiyaç duydukları bu dönemde hak ettikleri sevgi ve saygıyı eksiksiz bir biçimde göstermek insani bir sorumluluktur” dedi.

 

İYİ PARTİ’DEN TRUMP’A KARŞI BİRLİK ÇAĞIRISI

 

İYİ Parti Grup Sözcüsü Ertürk Yazar, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarına karşı olduklarını ifade ederek,”Mevzubahis vatansa dış güçlere karşı 82 milyon ‘Albayrak Partisi’nin birer ferdiyiz” şeklinde konuştu.

 

“MAHALLELERİ ASLA SİYASETE DÂHİL ETMEDİK”

 

MHP’li Senirli, Başkan Böcek’ten, gündemin 4’üncü maddesinde yer alan  ‘Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşümü Projesi’ kapsamında, hak sahibi olup mağdur durumda bulunan bazı vatandaşların olduğunu söyleyerek, konuyla ilgilenilmesini talep etti. Bu talebi dikkate alan Böcek, “Büyükşehir belediyesi olarak 2 bin 812 vatandaşa kira ödüyoruz. Bakanlığın da sıkıntısı olabilir, bizim de bakanlıktan alacağımız var. O alacağımıza bakmadan günü gününe vatandaşlara haklarını ödedik. O mahalleleri asla ve asla siyasete dâhil etmedik. Orasıyla ilgili ‘haksızlığa uğrayan vatandaşların haklarını teslim edeceğiz’ dedik” ifadelerini kullanarak Büyükşehir Danışmanı Cem Oğuz’dan konuyu araştırmasını istedi.

 

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Büyükşehir, Genel, Sekreteri, Cansel, Tuncer, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı