Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 12:09 Bu haber 536 kez okundu
 
CHP’li Şahin’den işsizlik vurgusu
CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, üniversite mezunu işsiz sayısının son 15 yılda 10 kat arttığını ve her 100 üniversite mezunundan 26’sının işsiz olduğunu belirterek, durumdan mevcut iktidarı sorumlu tuttu
Gündem Haberi
CHP’li Şahin’den işsizlik vurgusu

17 yıllık AK Parti iktidarında işsizlik, yoksulluk, açlık gibi konuların artış gösterdiğini aktaran CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, “İşsizlik rekor bir seviyeye yükselmiş durumdadır. Geçen seneden bugüne yaklaşık 1 milyon kişi işsizler ordusuna dâhil olmuştur. Yaklaşık 5 milyon kişi işsizdir. Gençlerin ise neredeyse yüzde 35’i işsizdir. 6 milyon genç ne istihdam da ne de öğrenim hayatında yer almaktadır. Üniversite mezunu işsizler 15 yılda 10 kat arttı. Her 100 üniversite mezunundan 26’sı işsiz” diye konuşarak işsizlik konusundaki rakamsal artışları dile getirdi.

 

“İNTİHAR VAKALARI BAŞARISIZ POLİTİKALARIN SONUCUDUR”

 

Son dönemlerde artış gösteren intihar vakalarını, başarısız ekonomi politikalarının bir sonucu olarak değerlendiren Şahin, “Üretim yerine rantı, halk yerine yandaşı koyan keyfi, kuralsız düzeninin sonucu milyonlar için işsizlik, açlık, yoksulluk olmuştur” dedi.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: CHP’li, Şahin’den, işsizlik, vurgusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı