301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 10:54 Bu haber 446 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı’na tarafsızlık çağrısı
Saadet Partisi Antalya Kadın Kolları’nca düzenlenen basın toplantısında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, “Biz bu toprakları marketten satın almadık. Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı’dır. Bunu bir de kendisi idrak etse çok memnun oluruz” dedi
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanı’na tarafsızlık çağrısı

Saadet Partisi Antalya Kadın Kolları’nca basın toplantısı düzenlendi. Kadın Kolları İl Başkanı Zübeyde Güler, artık her ay toplantı yapılarak ülkenin sorunlarının ele alınacağını ve çözüm önerileri sunulacağını aktardı. Toplantıda gündeme dair konulara değinen Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, “Cumhurbaşkanımız Amerika’da bir dizi görüşme yaptı. Trump talihsiz ve küstahça mektup gönderdi. Bir değil iki mektup olduğu ortaya çıktı. Biz Saadet Partisi olarak Trump’ın haddinin bildirilmesi gerektiğine dair beyanatta bulunduk” dedi.

 

“TERÖRİSTİ MÜTTEFİK GÖRÜYORLAR”

 

İç politikadaki sıkıntıların, dış politikaya yansıtılmaması gerektiğini anlatan Düzen, “İsterdik ki, Cumhurbaşkanı o görüşmelere gitmeseydi. Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanıdır. Bir de kendisi idrak etme çok memnun oluruz. Karşımızda müttefik dediğimiz bir ülke bizim terörist dediğimiz grupları müttefik olarak kabul ediyor. Yani senatör benim Cumhurbaşkanıma YPG’yi soruyor. Biz Cumhurbaşkanımızın söylediklerinin altına imza atıyoruz fakat bunlar sözde kalmamalı ve gereği yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

 

“YÜZDE 10 BARAJI KALKMALI”

 

Seçimlerde yüzde 10’luk barajın kalması gerektiğini savunan Düzen, “Sağ kesim, başa sol parti gelmesin düşüncesiyle hareket ediyor. Bu çok yanlış. Yüzde 10 barajı kaldırılsa herkes rahata erecek” ifadelerini kullandı. Konuşması boyunca birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Düzen, “Dış politikamız iflas etmiş durumda, ekonomi felç olmuş, iç politika kutuplaşma hat safhaya çıkış bulunuyor. Bu durumdan rahatsız olduğumuzu sizlerle paylaşmak isterim. Türkiye’nin her kademesinde kardeşlik ön plana çıksın istiyoruz. Bu vesile ile bu vatan bizimdir. 82 milyonun kardeşliği çok kıymetli” diye konuştu.

 

FATİH ERBAKAN’A ‘GERİ DÖN’ ÇAĞRISI

 

Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi’ni kurması hakkında açıklamada bulunan Düzen, “Biz kardeşliği ön planda tuttuğumuz için bu konuda çok hassas duruyoruz. Erbakan hocamın bize iki emaneti oldu. Birisi Saadet Partisi, diğeri ise evlatları. Biz evlatlarını Erbakan hocamın emaneti olarak görüyoruz. Bu sürecin gelip geçici olduğuna inanıyoruz. Fatih kardeşimiz gerçeği görecektir. Biz kendisini seviyoruz. Sizin aracılığınızda tekrar yuvaya dönmesi için çağrıda bulunuyoruz” dedi.

 

“HİZMET İÇİN İKTİDAR OLMAYA GEREK YOK”

 

Başkan Düzen, “3 Kasım 2019 tarihinde 7’inci olağan kongremizi icra ettik. Bu kongremizle birlikte ikinci 50 yılın düğmesine basılmış oldu. Engellilerden sorumlu genel başkan yardımcılığı pozisyonumuz oldu. Biz kimseyi engelli görmüyoruz. Beyni dumura uğramış insanlar haricinde hiçbir kardeşimiz fizyolojik durumundan dolayı engelli değildir. Çünkü engellilerle ilgili Erbakan hocamın yaptığı bütün güzellikler hala dillere destandır. İnanıyorum ki bu süreçte milli görüş hareketinin temsilcisi olan Saadet Partimiz hakkettiği noktaya gelecek. Milletimize hizmet etmeye çalışacak. Zaten hizmet etmek için sadece iktidarda olmak gerekmiyor. Biz Türkiye’ye ve Antalya’ya katma değer kattığımıza inanıyoruz” diye kaydetti.

 

TALİHSİZ AÇIKLAMA YORUMU

 

Son olarak AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın, Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’nın karşısında yer almasından ötürü yaptığı olumsuz açıklamaları hatırlatan Düzen konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, partimizle ilgili çok talihsiz açıklamalar yaptı. Bu açıklanın ardından ben herhangi bir cevap vermedim. Sonra AK Parti İl Başkanı açıklamada bulunmuş ve demiş ki, ‘Benim kepez ilçe başkanım yanlış konuşmuş. Bu onun işi değil. Benim de değil. Türkiye siyasetini konuşmaktansa benim önerim Antalya siyasetini konuşalım. Bahattin Bey’de kepez siyaseti ile ilgilensin. Kaldı ki biz saadet partisi ile ilgili olumsuz düşünmüyoruz’ demiş. Gerçekten değerli başkan çok nitelikli bir duruş sergilemiş. Ben kendisini de aradım, ‘Antalya siyasetinin böyle çaplı bir duruşa ihtiyacı var. Biz bunu özledik’ dedim. En kısa sürede Ethem Başkanla bir araya geleceğiz.”

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Cumhurbaşkanı’na, tarafsızlık, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı