Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 15:23 Bu haber 763 kez okundu
 
'Ekonomi seferberliğine davet'
ASKON Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan, ulusal çapta tüm ekonomileri etkileyen Covid-19 salgınının ülkemiz ekonomisini olası hasarlarını en aza indirebilmek için ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ettiklerini açıkladı
Ekonomi Haberi
'Ekonomi seferberliğine davet'

Covid-19 salgınının ülke ekonomisini olumsuz etkileyeceğini belirten Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan, “Hamdolsun hükümetimiz kamu anlamında elinden geleni ardına koymuyor. Her gün yeni tedbirler ile ekonomiye can suyu olmaya çalışıyor. Elbette ki bu gayretlere özel sektör olarak kayıtsız kalmamız söz konusu olamaz. Bu bağlamda bizlerin de üzerine sorumluluklar düşmektedir. Bu bağlamda ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ediyoruz” dedi.

 

Urfan konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Özel bankalar kredi konusunda öteleme, faizler de düşüş, kredi derecelendirmelerinde kolaylıklar sağlamalı, taksitlendirmeyi arttırmalıdır. Bunun yanı sıra elektrik ve gaz dağıtım şirketleri fiyatlarında indirim, öteleme ve eski borçları taksitlendirmeye gitmelidir. Yine ha keza belediyelerimiz su tahsilatlarında da aynı yönteme başvurmalıdır. İşverenlerimiz de bu süreçte devletimizin sağladığı olanaklardan sıkıntıda iseler bu olanakları kullanmalı, işçisinden yana gün bugün diyerek tüm şartlarını zorlamalıdır. Bu süreçte çalışanları mümkün olduğunca kollamalıdır. Kesinlikle işten çıkarmalar yapılmamalıdır. Unutmayalım ki, ‘Bir ulusu güçlü kılan, dayandığı birlik ve beraberliktir’ der atalarımız. Gün bugündür. Dün olduğu gibi bugün de bizi biz yapan yegâne değerlerimizle bir birimize sahip çıkalım. Ve yine Unutmayalım ki; komşusu aç iken tok yatan bizden değildir der Fahri Kâinat Efendimiz. Antalya iş insanları olarak ülkemizin, milletimizin yanında olacağımızı, devletimizin bizlerden beklediği gayret, sabır, öz veriyi göstereceğimiz kesindir. Sürecin devam edeceğini düşünerek kobilere desteklerin artırılması, kiralar noktasında işverenlere destek sağlanması, çek ödemeleri için esneklik gösterilmesi elzemdir. Haydi Türkiye birlikte en güzel günlere; Milli Ekonomi Seferberliğine.”

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: 'Ekonomi, seferberliğine, davet',
Yorumlar
Haber Yazılımı