Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 17:18 Bu haber 1203 kez okundu
 
Envar’ın Eno 4/4'lük modeli devlet okullarında
Antalya Envar Okulları tarafından eğitim dünyasına sunulan Eno 4/4'lük modeli, devlet okullarında da hayat buluyor
Eğitim Haberi
Envar’ın Eno 4/4'lük modeli devlet okullarında

Envar Okulları’nın Eno 4/4'lük eğitim çalışmasıyla ilgili olarka açıklamalarda bulunan Envar Koleji Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı, hami okul projesi kapsamında Necati Dölen İlkokulu yönetici ve öğretmenleri ile bir araya gelindiğini belittti. Dr. Karkayalı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Özel Envar Okulları olarak yürütmekte olduğumuz bize özgün olan ENO 4/4’lük eğitim modelimiz üzerinde bir çalışma başlattık. Özel Envar Okulları ve Necati Dölen İlkokulu ile etkileşimimizi artırmak, eğitim-öğretimde öğrencilerin akademik başarı ve sosyal becerilerinin geliştirilmesini sağlamak için Eno 4/4’lük eğitim modelimizin içerisinde bulunan beceri ve karakter eğitiminin Milli Eğitimin müfredatı ile eşleştirerek uygulama alanına nasıl taşıdığımız ile ilgili bilgilendirme ve planlama toplantımızı gerçekleştirdik.Bu kapsamda hami okulumuzun 3.sınıflarında okuyan öğrencileri ile karakter eğitimi,4.sınıfları içinde beceri eğitimi konusunu ele alınmasına karar verildi. Bu kapsamda Eno 4/4’lük eğitim modelimizi özgün bir dille anlattıktan sonra ikinci adım olarak bizim ve hami okulumuzun öğretmenlerinin kazanımları eşleştirme ve ortak akıl yürütme ile ilgili ilerleyen günlerde çalışma yapmayı kararlaştırdık” şeklinde konuştu.

Eno 4/4’ lük projesi ile iki kurumsal yapının bir arada eğitimin temel hedeflerine ilişkin iş birliği yapmalarını hedefledikleriki kaydeden Karakayalı, “Bu çalışmanın temel felsefesinde, gönüllülük esasına göre karşılıklı iş birliği yapabileceğimizi göstermek adına ortaklaşa yapacağımız beceri eğitimlerinin, Eno Team, Eno Ball ve Armoni materyallerini hami okulumuza teslim ettik. Bilginin evrenselliği ilkesi doğrultusunda ve paylaşımların arttıkça dayanışma kültürünün güçlenmesinin eğitime yansıması projesi olan hami projemize ne kadar önem verdiğimizi karşılıklı güzel temennilerle misafirlerimizi uğurladık” dedi.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Envar’ın, Eno, 4/4'lük, modeli, devlet, okullarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı