301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 16:06 Bu haber 592 kez okundu
 
Esen, Bucaklıların Tarhana Buluşması’na katıldı
Siyaset Haberi
 Esen, Bucaklıların Tarhana Buluşması’na katıldı

 Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ‘Geleneksel Tarhana’ etkinliğinde Bucaklılarla bir araya geldi.   
   
Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Kültür ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Yiğit ve dernek üyeleri katıldı. Esen, Bucak’ın geleneksel tarhanasını tadarak, vatandaşlarla sohbet etti. Dernek Başkanı Enver Yiğit, Başkan Semih Esen’e katılımlarından dolayı teşekkür etti. 
   
“Bucak ekonomiye katkı sağlıyor” 
  Esen, Bucak tarhanasının diğer tarhanalardan ufak bir fark içerdiğini belirterek, “Geleneğinizi yaşattığınız bu güzel etkinlikte sizlerle olmaktan dolayı mutluyum. Bucak, üretici insanların, ticarete- sanayiye yatkın ve bu yönde zekası gelişmiş insanların oturduğu bir yer. Bu nesilden nesile bir gelenek şeklinde de gelmiş. Bucak,  üretim ve ticareti ile ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor. Büyük sanayi tesislerinin olduğu ilçeleri çıkartırsak, Bucak kadar ülke ekonomisine katkı sağlayan küçük bir ilçe yoktur” dedi. 
 
  Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Yiğit, Başkan Semih Esen’e günün anısına plaket takdim etti. 
  
                     

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: , Esen,, Bucaklıların, Tarhana, Buluşması’na, katıldı, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı