301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 19:20 Bu haber 587 kez okundu
 
Ethem Taş: ‘Böcek bizi takip etsin’
Ak Parti İl Başkanı Ethem Taş, yerel seçimlerden bu güne geçen süreci değerlendirerek, “ Başkan Böcek’in bir şey yapmasına gerek yok. bizim projelerimizin bakımını onarımını yapsın. Yarım kalan projelerimizi tamamlasın yeter. Bizi izlemeye devam etsin” dedi
Siyaset Haberi
 Ethem Taş: ‘Böcek bizi takip etsin’

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, il binasında gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Muhittin Böcek yönetimindeki Büyükşehir'i yakından takip ettiklerini belirten Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yönetimindeki Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Başkan Taş, Menderes Türel döneminde 3 etap raylı sistem için belediyenin kasana 160 milyon lira aktarıldığını ve bu paranın neden kullanılmadığını sordu. Taş ayrıca ulaşıma ve suya yapılan zamları da eleştirerek,” Suya neredeyse yüzde 54 zam yapıldı. ASAT’ın 359 milyon TL alacağını tahsil etse bu zam yapılmayacaktı” dedi.

 

BOĞAÇAYI İÇİN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

 

Boğaçayı ile alakalı partilerinin ve Menderes Türel'in yerden yere vurulduğunu anlatan Taş, projenin yanlış olduğunun savunulduğunu söyledi. Taş, "2 gün önce Boğaçayı'nda inceleme yaptık, yosunların temizlendiğini gördük. Talimatı veren Böcek ve temizliği yapan ekiplere teşekkür ediyoruz. Demek proje hatası değilmiş. Projenin doğru olduğunu kamuoyunu gösterdiği için arkadaşlara teşekkür ediyorum. Projenin devamını da yapacağım diyorlar, tebrik ediyorum. Bizim yarım kalan projelerimizi tamamla, temizliğini yap sana yeter. Bizi takip etmeye devam et, başka bir şey yapmana gerek yok" dedi.

 

KEPEZ’DEKİ ŞERH’E TEPKİ

 

Kepez Belediye Meclisi'nde CHP'li bir üyenin caddeye verilecek şehit ismine şerh koymasına tepki gösteren Taş, "Şehitler bizim için çok değerli, rahat nefes alıyorsak şehitler sayesindedir. Şehidin isminin caddeye verilmesinden rahatsız olan üyeyi kınıyorum, onu meclis üyesi yazanları milletin vicdanına havale ediyorum" dedi.

 

AK PARTİ'DE KONGRE TAKVİMİ

 

İl Başkanı Taş, partisinin delege seçimlerinin 7 Ekim'de başlayacağını, aralık ayı sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını söyledi. İlçe kongrelerinin 1 Ocak 2020 tarihinde başlayacağını açıklayan Taş, "İlçe kongreleri 20 Nisan'a kadar bitecek. İl kongresinin ise Ağustos veya Eylül ayında yapılması planlanıyor. Partimizin yönetimlerini yenileyerek dinamik kadrolarla 2023 hedeflerine gitmek istiyoruz. Kongreler bizim için tazelenme anlamına geliyor. Girdiğimiz her seçimde milletimiz bize sıkıntı vermedi. Antalya'da milletimiz partimize gereken desteği verdi. Bizde koltuk sevdası olmaz. 10 Mart 2018'de İl başkanı seçildim. Bu görev ateşten gömlektir. Ona göre adım atarız, şu anda görevimin başındayım. Cumhurbaşkanı bırak dediği anda gözümü kırpmadan bırakırım. 1,5 ayda 19 ilçeyi ziyaret ettik. Toparlanma sürecimizi tamamladık. Hedefimiz yapılacak ilk seçimlerde yüzde 50'yi aşmak. Bazı ilçelerde ilçe başkanları değişebilir. Heyecanını kaybeden arkadaşlarla yolumuza devam etmeyeceğiz" diye konuştu.

 

2-3 KİŞİ PARTİDEN İSTİFA ETTİ

 

Kurulması planlanan 2 yeni parti için şu ana kadar Antalya'dan 2-3 üyenin istifa ettiğini açıklayan Taş, "Bu istifa edenler Konyalı ve ona göre parti tercihleri olduğunu düşünüyoruz. Partimizde hiçbir görev almış değiller. Bizim tabanımızda aktif siyaset yapan arkadaşlarımızdan hiçbiri istifa etmedi. Parti kuracaklar da sanırım 2023'ü bekleyecek. Parti kurmak her liderin harcı değil. Parti kuracak iki ismin de lider vasfı olmadığını düşünüyorum. Mahalle temsilciliği yapan arkadaşlarımızı bile yanlarına alamadılar. Toplantılarını takip ediyoruz. Çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İzlemimiz ve gözlemimiz altında. Yaptıkları toplantılara arkadaşlarımız icabet ediyor. İçeriden bilgi alıyoruz. Topantı yapamadıklarını, doğru düzgün çoğunluğu sağlayamadıklarını öğreniyoruz. Bizim arkadaşlarımızı yanlışlıkla toplantılarına davet ediyorlar. 'Gidin bir çay için sıkıntı olmaz' diyorum. Gidip çaylarını içip bize bilgi aktarıyorlar" diye konuştu.

 

Vildan Çalcı KARA

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: , Ethem, Taş:, ‘Böcek, bizi, takip, etsin’,
Yorumlar
Haber Yazılımı