301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 17:49 Bu haber 134 kez okundu
 
Gazetelere Koronavirüs kararı
Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte ülkede birçok önlem alındı. BİK Antalya Şube Müdürlüğü tarafından yerel gazetelere destek olmak amacıyla yapılan uygulamada ise Antalya’da yayınlanan 11 gazetenin Nisan ayında her gün 2 gazete yayımlanacak şekilde dönüşümlü çalışması kararlaştırıldı
Gündem Haberi
Gazetelere Koronavirüs kararı

Koronavirüs (COVİD-19) önlemleri kapsamında Basın İlan Kurunu (BİK) Antalya Şube Müdürlüğü, yerel gazetelerin dönüşümlü olarak çıkması kararı aldı. Gazetelerin kendi aralarında yaptıkları anlaşma ile Antalya’da yayım hayatını sürdüren 11 yerel gazetenin dönüşümlü olarak çalışacağı duyuruldu. Uygulama ile gazetemiz Akdeniz’de Yeni Yüzyıl Gazetesi’nin ise 6-13-18-25-30 Nisan tarihlerinde yayımlanacağı kararı alındı. 

 

BİK tarafından yerel gazetelere destek amacıyla alınan kararda her gün 2 gazete yayımlanacağı aktarıldı. 1 Nisan itibarıyla devreye girmesi beklenen uygulama kapsamında gazeteler internet sitelerinden vatandaşa haberlerini ulaştırabilecek. Ayrıca gazete kadrolarında bulunun fikir işçilerinin ise ücretlerinin Kısa Çalışma Ödeneği’nden karşılanacağı ve kurumdan borç alan gazetecilerin ödemelerinin de üç ay erteleneceği açıklandı.

 

Hazel Berkalp Altaş
 

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Gazetelere, Koronavirüs, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı