301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 11:49 Bu haber 624 kez okundu
 
İbradı’da ‘sürgün’ krizi
DSP Antalya İl Başkanı Metin Oktay, 31 Mart Yerel Seçimlerinde partisinden İbradı belediye başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Kozanoğlu’nun seçilmiş CHP’li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru tarafından seçim sonrası Elmalı’ya sürgün edildiğini belirterek, bu davranışın antidemokratik bir tavır olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
İbradı’da ‘sürgün’ krizi

DSP’li Oktay, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Özel İdare Müdürlüğü’ndeki görevinden istifa ederek İbradı Belediyesi’nde görevlendirilmesinin ardından anayasal hakkını kullanarak DSP’den İbradı belediye başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Kozanoğlu’nun seçilmiş CHP’li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru tarafından Elmalı’ya tayin edilmesine tepki gösterdi. 

 

“AÇIKLANAMAZ BİR DAVRANIŞ”

Kozanoğlu’nun Seçim sürecinde haksız rekabetin kurbanı olduğunu dile getiren Oktay, seçimden 4 ay sonra Başkan Küçükkuru tarafından Elmalı’ya ‘sürgün’ edilmesinin açıklanamaz bir davranış olduğunu dile getirdi.

 

“BELEDİYE ŞİRKETİNİN BAŞINA DA KARDEŞİNİ GETİRMİŞTİ”

Geçtiğimiz günlerde belediye şirketinin başına kardeşini getirmesiyle eleştirilerin odağında olan Küçükkuru’nun bu davranışını, baskı yöntemi, antidemokratik tavır ve mobing olarak nitelendiren Oktay, “Bu süreçte Sayın Mustafa Kozanoğlu’nun sonuna kadar yanındayım. İçinde bulunduğumuz siyasi konjonktürde sayın belediye başkanının mensubu bulunduğu siyasi parti, akraba atamaları yüzünden kamuoyunda olumsuz düşüncelerin oluşmasına sebep olurken, genel başkanlarının hak, hukuk, adalet, liyakat söylemlerinden hiç feyz almamışçasına siyasi rakiplerine kıyım uygulaması, bir de üstüne üstlük kardeşini belediye şirketlerinin başına getirmesi kabul edilemez. Bu davranışların siyasi bedeli hem sayın belediye başkanına hem de mensubu bulunduğu siyasi partiye halkımız tarafından ödetilecektir” ifadelerini kullandı.

 

KOZANOĞLU SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Görev yeri Elmalı olarak değiştirilen Kozanoğlu ise sosyal medya hesabından 22 Temmuz tarihinde yaptığı paylaşımla yeni görev yerini, “Bugün, İbradı Belediye Başkanlığı’nın kamu yararı içermeyen, keyfi ve açık bir insan hakkı ihlali olan 6 aylık “geçici görevlendirme”si nedeniyle İbradı’ya 288 km mesafedeki Elmalı Belediyesi’nde göreve başladım. Mahkeme bu hukuksuzluğu ve hak ihlalini giderene kadar Elmalı'da görev yapacağım. Elmalı'da ilk dikkatimi çeken ilçedeki kültürel koruma hassasiyeti oldu. Tarihi kent kimliğine sahip çıkan Elmalı Belediyesi, eski evleri ve konakları onartıp kültür turizminin hizmetine açmış. Darısı İbradı’nın başına” ifadeleriyle duyurmuştu.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İbradı’da, ‘sürgün’, krizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı