Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 11:20 Bu haber 739 kez okundu
 
“İntiharların sebebi ekonomik bunalım”
TÜİK tarafından açıklanan intihar nedenlerine yönelik açıklamalarda bulunan İYİ Parti Antalya Ekonomi Politikaları Başkanı Bülent Erol, son dönemde yaşanan intihar vakalarının ekonomik bunalımdan kaynaklandığını belirterek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın politikalarının gerçeği yansıtmadığını dile getirdi
Gündem Haberi
“İntiharların sebebi ekonomik bunalım”

İstanbul ve Antalya’da ardı ardına gelen intihar haberleri, Türkiye’deki acı tabloyu tekrar gözler önüne serdi. 2000’li yıllarda artış gösteren intihar vakalarında en belirgin sebep olarak; hastalıklar, geçim zorluğu ve aile geçimsizliği gösteriliyor.

 

GÜNDE 8 KİŞİ İNTİHAR EDİYOR

 

İntihar olaylarının artması üzerine TÜİK tarafından açıklanan verilerde 2018 yılında Türkiye’de 3 bin 161 kişinin yaşamına son verdiği ve günde ortalama 8 kişinin intihar ettiği yer alıyor. TÜİK verilerine göre 3 bin 161 intihar olayının bin 115’inin nedeni belirlenemezken nedeni belli olan intiharlarda ilk üç sırada; hastalık (667), geçim zorluğu (246) ve aile geçimsizliği (129) bulunuyor.

 

“EKONOMİK BUNALIMDAN KAYNAKLANIYOR”

 

Son dönemlerde artış gösteren intihar vakalarına ve TÜİK’in açıklamış olduğu verilere ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Antalya Ekonomi Politikaları Başkanı Bülent Erol, TÜİK tarafından açıklanan intihar nedenlerinin sosyolojik ve psikolojik olmaktan çok ekonomik bunalımdan kaynaklandığını ifade etti. Gelinen durumdan iktidar ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı sorumlu tutan Erol, “Halkımızı kredi ve borç batağına sürükleyip, insanlarımızın gerçek gündemini bir anda farklı boyutlara çekerek, ülkemizin en önemli sorunu olan geçim sıkıntısını yok sayan ve adeta halkımızın aklı ile alay eden iktidar ile karşı karşıyayız” dedi.

 

“MİLLETİMİZİ DERİNDEN YARALADI”

 

Kasım ayı içerisinde üst üste yaşanan intihar vakalarına dikkat çeken Erol, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı, bir babanın ailesini yok etmesi, 4 kardeşin bir odaya kapanıp siyanür ile hayatlarına son vermesi ve Bakırköy’de ekonomik sebeplerden dolayı biri çocuk 3 kişinin yaşamlarına son vermesi, milletimizi derinden yaralamıştır” diye konuştu.

 

“BORÇLAR ÖDENEMEZ HALDE”

 

İntiharların, borçların ödenemez hale geldiği tablonun bir sonucu olduğunu söyleyen Erol, “Geri ödemelerin tıkanmasından dolayı TÜİK verilerinin de itiraf ettiği gibi borçlarının altında ezilen insanımız ölümü seçerken, bankalar da bonkörce dağıttıkları kredi ve kredi kartlarını geri almanın peşinde, avukat ordularını devreye sokmaktadır” şeklinde konuştu.

 

BERAT ALBAYRAK’A YÜKLENDİ

 

Sözlerinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yüklenen Erol, “Hazinenin başında bulunan damat Berat Albayrak’ın ülkemiz için çizdiği pembe tablonun gerçekleri yansıtmadığı gün gibi ortadadır. Damat beyin bir vatandaşımız ile yapmış olduğu sohbette, ‘Hele bir dur, petrolü bir bulalım her şey yoluna girecek’ diyerek halkımızla adeta alay edercesine kurduğu cümleleri büyük bir şaşkınlıkla Türk milleti olarak izlemekteyiz. Damat bey, siz bir an önce asli göreviniz olan Erdoğan ailesinin damadı olmaya devam ediniz. Ekonomiyi de iyi insanların olduğu, İYİ Parti kadrolarına teslim ediniz” ifadelerini kullandı.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: “İntiharların, sebebi, ekonomik, bunalım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı