301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 11:57 Bu haber 961 kez okundu
 
İYİ Parti ikinci yaşını kutladı
İYİ Parti’nin ikinci kuruluş yıldönümü kutlaması il başkanlığı binasında gerçekleştirildi. Partililer ile bir arada kutlanan yaş günü programında konuşan İl Başkanı Yavuz Temizer, 25 bin üye hedefiyle çıktıkları yolda henüz teşkilatlar sahaya inmeden 6 bin üyeye ulaştıklarını ve Antalya’yı prototip şehir haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi
Siyaset Haberi
İYİ Parti ikinci yaşını kutladı

İYİ Parti’nin kuruluşunun ikinci yıldönümünde konuşan İl Başkanı Yavuz Temizer, MHP’nin içerisinde vermiş oldukları hukuk ve demokrasi mücadelesiyle bugünlere geldiklerini ifade ederek, “Her türlü baskı, şantaj ve zulme maruz kaldık ama yılmadık. Bu devleti yönetme gibi bir azmimiz ve gayretimiz vardı. Bu noktada önümüze çıkan hiçbir engeli tanımadık” dedi.

 

“ANTALYA’DA PÜRÜZLER VARDI”

 

26 Eylül tarihinde Antalya il başkanlığına atandığını hatırlatan Temizer, “Antalya, 5 milyon oyun 250 binini almış, 43 milletvekilinin 3’ünü çıkarmış, yerel seçim ittifakında belediyeler kazanmış bir şehir. Bu başarının getirmiş olduğu nazlılık olsa gerek ufak tefek pürüzler vardı” diye konuştu.

 

ÜYE SAYISI 6 BİNE ÇIKTI

 

Bir partinin büyümesinin yolunun üyeliklerden geçtiğini söyleyen Temizer, “Önümüze 25 bin üye hedefi koyduk. Aldığımız 250 bin oyun yanında 25 bin Antalya’nın çok rahat ulaşabileceği bir rakam.Metropol ilçelerimizde bu çalışmayı başlattık. Ben göreve geldiğim zaman üye sayımız 3 bin civarındaydı, şu an 6 bine yakın üyemiz var. Henüz teşkilatlarımız sahaya inmedi.Biz bunu başaracağız ve Antalya’yı bir prototip şehir haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

“DEMOKRASİYİ TABANDAN BAŞLATACAĞIZ”

 

Her ilçede üyelerin seçeceği delegeler tarafından ilçe başkanının belirleneceğini aktaran Temizer, “Demokrasiyi en tabandan başlatarak yürüteceğiz. AK Parti bunu ilk iki döneminde çok güzel bir şekilde uyguladı. Sonrasında güç zehirlenmesine girdiler, Antalya’da seçim yapıp Ankara’da sayım yaptılar” dedi.

 

İLÇE KONGRELERİ ÖNCESİ İKİ PLAN

 

İlçe kongreleri öncesi iki planları daha olduğunu anlatan Temizer, “Gençlik kurultayı düzenleyerek Antalya’da İYİ Parti il gençlik kolları başkanını seçim ile getireceğiz. Partinin 30 yaş altı üyeleri gençlik kollarının otomatik delegesi. Üyelikleri tamamladıktan sonra bu seçimi gerçekleştireceğiz.  Bunun yanı sıra ikinci olarak ocak ayında bir de kadın kolları il başkanımızı seçeceğiz” diye konuştu.

 

6 AYLIK İCRATINI ANLATAN DERGİ VE GAZETE BASTIRDI

 

Kutlamada yer alan Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ise görevde bulunduğu 6 aylık icraatlarını anlatan dergi ve 10 bin adet gazete bastırdıklarını söyledi. Belediyeyi kazandıktan sonra 180 kilometre stabilize yol ve 25 kilometre asfalt yaptıklarını belirten Öztürk, “Okullar bizim görev alanımız olmamasına rağmen, Elmalı’nın merkezi ve köylerinde bulunan toplam 10 tane okulunun parke, beton ve boyalarını biz yaptık. En büyük eksikliklerden bir tanesi olan ve yine bizim görev alanımız olmamasına rağmen devlet hastanemize helikopter pistini açtık. Elmalı’da otogar inşaatına başladık. Ben hep savundum biz bir ittifakla yola çıktık. Bu ittifakta ne kadar başarılı olursak seçimleri ülke genelinde de kazanmada o kadar başarılı olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yaş günü pastası kesilerek partililere ikram edildi. Daha sonrasında gerçekleştirilen Türk sanat müziği dinletisi ile kutlamaya katılanlara keyifli bir akşam yaşatıldı.

 

Halil Büyükayhan

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İYİ, Parti, ikinci, yaşını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı