301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 10:19 Bu haber 724 kez okundu
 
İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın: Saldırı değil büyük bir oyun
İYİ Parti Kepez İlçe Başkanlığı’na yapılan saldırı hakkında basın açıklaması yapan İl Başkanı Ahmet Aydın ve Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut, saldırının ülkücüler tarafından yapılamayacağını bunun bir oyun olduğunun altını çizdi.
Gündem Haberi
İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın: Saldırı değil büyük bir oyun

İYİ Parti Kepez İlçe Başkanlığı’na, binada kimsenin bulunmadığı saatlerde, sprey boyalarla hakaret içerikli yazılar yazılması İl Başkanı Ahmet Aydın ve İlçe Başkanı Osman Bulut’u harekete geçirdi. Saldırıyı kınayan siyasiler yasal işlemin başlatıldığını ve durumun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

 

“ÜLKÜCÜLER YAPMAZ”

 

İYİ Parti Kepez İlçe Başkanlığı’na yapılan saldırının büyük bir provokasyon olduğunu belirten Ahmet Aydın, "Bizler Türk milliyetçiliğine gönül vermiş insanlarız. Kardeşlik hukukunu çok iyi biliriz. Fakat son dönemde bazı provokasyonlarla bizi sokağa çekmeye çalışıyorlar. Biz bu saldırının ülkücüler tarafından yapıldığına inanmıyoruz. Yapılan bu saldırı Türk Milliyetçilerini birbirine düşürmeyi hedefleyen ve bu ülkeyi karıştırmak isteyenlerin bir oyunudur” şeklinde konuştu.

 

“HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ”

 

Duvarlara yazılan hakaretlerin Türk milliyetçilerini birbirine düşürmek isteyen, art niyetli kimseler tarafından yapıldığını iddia eden Aydın, “Bunu kendini bilmezler yapar, kardeş kavgasının sonunu düşünmeyenler yapar. Biz kendilerine uymayacağız ama hakkımızı hukuk çerçevesinde savunacağız" dedi. Başkan Aydın, “Benim de içinde yetiştiğim, görev aldığım ve bu ülke için birçok genç yetiştirdiğim ülkü ocaklarından böylesi çirkin saldırıyı yapacak kişilerin çıkacağına inanmıyorum”ifadelerine yer verdi.

 

“BİZİ YOLDAN ÇIKARAMAYACAKLAR”

 

Ülkü Ocakları tarafından yapılmış süsü verilen bu saldırının adli mercilere intikal ettiğini ve gerekli araştırmanın başladığını ifade eden Ahmet Aydın, "Partimize gönül vermiş kişilerin bu oyuna gelmemelerini ve sükûnetlerini korumalarını istiyorum. Biz İYİ Partililer olarak ilkelerimizden taviz vermeden kardeşlik hukukuna uygun olarak hareket edeceğiz. Bu tür provokasyonlar bizi bu yolumuzdan çıkaramayacaktır” diyerek partililerine sükûnetlerini korumaları için çağrıda bulundu.

 

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut şunları söyledi; “Sabah saatlerine partimizin ilçe teşkilatına geldiğimizde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından boya ile yazı yazmak suretiyle Genel Başkanımız Meral Akşener ve parti kimliğimize hakaret eden cümleleri gördük. Haber verdiğimiz güvenlik güçleri olay yerine gelerek gerekli incelemelerde bulundu.Bu olayın güvenlik güçleri tarafından çözüleceğine inancımız tamdır. İlçe binamıza yapılan çirkin saldırı hiçbir siyasi duruş ve görüşle bağdaşamaz.Bu saldırının Türkiye’ye mal olmuş bir teşkilatın logosunun kullanılarak yapılması tarafımızdan kabul görmediği gibi yapanları da şiddetle kınıyoruz.”

 

Hazel Berkalp

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İYİ, Parti, İl, Başkanı, Ahmet, Aydın:, Saldırı, değil, büyük, bir, oyun,
Yorumlar
Haber Yazılımı