301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 14:28 Bu haber 153 kez okundu
 
Kumluca’da ‘korona’ polemiği
Kumluca Devlet Hastanesi’ne başvuran yaşlı bir hastanın koronavirüs testi sonuçlanana kadar hastanenin tedbir amaçlı kapalı tutulduğu iddiaları bölge halkında paniğe yol açarken CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık hastane idaresini konuya dair açıklama yapmaya davet etti
Gündem Haberi
Kumluca’da ‘korona’ polemiği

Sosyal medyada yayılan Kumluca Devlet Hastanesi’ne yüksek ateş şikayetiyle başvuran yaşlı bir hastanın tedavi altına alındığı ve koronavirüs testi sonuçlanana kadar hastanenin tedbir amaçlı kapatıldığı iddiaları bölge halkında paniğe yol açtı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal sosyal medyada yapılan paylaşımların asılsız olduğunun altını çizerken CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık, hastane idaresinden bir açıklama beklediklerini kaydetti. 

 

“PAYLAŞIMLAR ASILSIZ”

 

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların ardından ilk açıklama AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal’dan geldi. Kumluca Devlet Hastanesi’nin tüm personeli ile gerekli tedbirleri aldığını ve tüm olasılıklara hazır bir şekilde hizmetine devam ettiğini belirten Uysal, sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili “Büyükşehir Belediyesi tarafından planlı olarak hastanemiz dezenfekte edilmiştir. Bu esnada hastane poliklinikleri boşaltılmıştır. Şu anda hastanemiz tüm birimleriyle aktif olarak hizmet vermektedir. Sosyal medyada yapılan bu tür asılsız paylaşımlar Kumluca’mıza zarar vermektedir. Lütfen daha duyarlı olmaya ve tedbirleri elden bırakmamaya dikkat edelim” ifadelerini kullandı. 

 

“SİYASİ KURNAZLIK”

 

AK Partili Uysal’a cevaben yazılı açıklamada bulunan CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık, “Elbette çok hassas bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, sosyal medya üzerinden yapılan her türlü haberler konusunda tüm kamu kuruluşları ve siyasi partiler duyarlı olmak durumundayız, milletçe beraber olmak zorundayız. Fakat AKP İlçe Başkanı Erol Uysal’ın yapmış olduğu açıklamada belirttiği Büyükşehir Belediyesi tarafından önceden planlanmış ifadesi koca bir yalandır. Sadece siyasi kurnazlıktan ibarettir” dedi. 

 

 

“DEZENFEKTE ETMEK İSTEYEN BELEDİYE EKİPLERİNİ KOVDULAR”

 

CHP’li Kocacık açıklamasına şu ifadelerle devam etti: 
“Kumluca Devlet Hastanesi’ni önce Kumluca Belediye Başkanımız Mustafa Köleoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in girişimi ile dezenfekte etmek için tüm ekipler seferber oldu. Kumluca Devlet Hastanesi’nin idaresi biz kendi dezenfektemizi yaparız deyip Kumluca Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerini kibarca kovmuştur. Sosyal medyada yayılan Kumluca Devlet Hastanesi’nde 2 kişinin koronavirüs vakasının pozitif çıkma iddiası hastane yönetimini acil moduna geçirmiş, Büyükşehir Belediyesi mezarlık ekibinden çadır, ilaçlama ekibinden dezenfekte yardımı istemiştir. Hastane tarafından kovulan Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekibi geldikten sonra başhekim idaresinde hastanemiz çok geçte olsa büyükşehir ekipleri tarafından dezenfekte edilmiştir. Tüm millet olarak birlik olmamız gereken bu zamanda Kumluca Devlet Hastanesi başhekiminin, idarecilerinin ve AKP İlçe Başkanının siyasetten uzak durmasını tavsiye ederim. Gerçekten Kumluca Devlet Hastanesi’nde iddia edilen birisi Umre’den gelen 2 kişinin koronavirüsü pozitif çıktı ise acil olarak kamuoyuyla paylaşın. Hastane idaresinin, AKP idaresinden bağımsız halkı bilgilendirmesini ve açıklama yapmasını bekliyoruz” 

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Kumluca’da, ‘korona’, polemiği,
Yorumlar
Haber Yazılımı