301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 17:35 Bu haber 538 kez okundu
 
Lösemili çocuklar için maske taktılar
Antalya Barosu, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle düzenlenen ‘maskemi takarım farkındalık yaratırım’ etkinliğine destek verdi. Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu öncülüğünde baronun önünde toplanan üyeler bone ve maskelerini takarak farkındalık yarattı
Gündem Haberi
Lösemili çocuklar için maske taktılar

Baro binası önünde gerçekleştirilen ‘maskemi takarım farkındalık yaratırım’ etkinliğinde konuşan Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu Başkanı Av. Aygül Güngör Bozaner, Türkiye’de lösemili çocuk vakasının yüzde 35’i bulduğunu söyleyerek, “Her yıl 16 yaşın altında bin 200 ile bin 500 arasında çocuk lösemiye yakalanmaktadır. Bu hastalığın tedavisi ilaçlarla olmakla birlikte alınan kemoterapi çocuklarda ciddi anlamda deformasyona sebebiyet verdiği için en ufak bir mikrop onların vücudunda büyük enfeksiyonlara neden olabilmektedir” diye konuştu.

 

EN ÖNEMLİ PANZEHİRİ UMUT VE MUTLULUK

 

Lösemili çocukların insanlardan, havadan ve sudan en ufak bir mikrop kaptıkları anda vücutlarında bir deformasyon oluştuğunu aktaran Bozaner, “Çocuklarımız bu sebeple maske kullanmaktadırlar. Bizler de Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu olarak 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olması sebebiyle ‘maskemi takarım farkındalık yaratırım’ etkinliğine destek vermek amacıyla meslektaşlarımızla toplanmış bulunmaktayız. Bu hastalığın en önemli panzehiri umut ve mutluluktur. Bizler de onlara ufacık da olsa bir umut aşılayabildiysek ne mutlu bize” şeklinde konuşarak etkinliğe katılan meslektaşlarına teşekkürlerini sundu.

 

“HER ZAMAN YANLARINDAYIZ”

 

Etkinlikte yer alan Baro Başkanı Polat Balkan da Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekerek,”Lösemili çocuklara umut vermek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek için bu etkinliği düzenledik. Her zaman da yanlarında olarak elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu biz kez daha ifade ediyoruz” dedi.

 

Halil Büyükayhan

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Lösemili, çocuklar, için, maske, taktılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı