301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 17:29 Bu haber 295 kez okundu
 
MHP'li Senirli’den tarihe not: ''Meclis eliyle ihanet ediyoruz''
Aksu’daki bir kısım ticaret-konut alanının akaryakıt istasyonuna dönüştürülmesine dair gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste konuşan MHP’li Selçuk Senirli, harcamanın gereksiz olduğunu belirterek“Biz bu meclis eliyle memlekete ihanet ediyoruz. Bu istasyona harcanan para bu memleketin parasıdır. İdareyi de bu meclisi de tarihe bir not düşelim” dedi
Siyaset Haberi
MHP'li Senirli’den tarihe not: ''Meclis eliyle ihanet ediyoruz''

Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı CHP’li Mehmet Hacıarifoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. 116 gündem maddesinden oluşan toplantı öncesi Covid-19 testi pozitif çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başta olmak üzere salgınla mücadele eden herkese geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.

 

“BÖCEK’İN DURUMU İYİ”

 

Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesi grup sözcüleri ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz, Covid-19 testinin pozitif çıkması sebebiyle karantinada olan Başkan Muhittin Böcek’in sağlık durumu hakkında bilgi vererek, “Başkan Böcek’in durumunun iyi olduğunu ve önümüzdeki günlerde de hastaneden taburcu olacağını büyük bir sevinçle öğrendik. En kısa zamanda görevinin başına dönmek için, büyük bir aşkla bağlı olduğu Antalya’sına hizmet etmek için çabalayan başkanımızı istirahatta tutulmaktadır. Vatandaşlarımızı hem sevdiklerini hem de kendilerini korumak için maske takmaya, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına azami şekilde uymaya davet ediyorum” dedi.

 

“SUÇLULAR CEZALANDIRILACAK”

 

AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çelik, 1 Eylül gecesi uğradığı silahlı saldırıda cinayete kurban giden Kırkpınar başpehlivanı Hakkı Aygün’ü anarak, “Tüm güreş camiasına, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Adaletin tecelli edeceğine olan inancımız tamdır. Suçlular muhakkak suçunu bulacaktır” şeklinde konuştu.

 

“DEDİKODULARI KINIYORUM”

 

Koronavirüs salgınından etkilenenlerin her geçen gün artış gösterdiğini kaydeden MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ise “Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, meclis üyesi arkadaşlarımızın bazıları ve birçok yerel yönetim çalışanlarımızın Covid-19 testi maalesef pozitif çıkmış, tedavi ve karantina süreci devam etmektedir. Başkanlarımızın tedavisinin sürdüğü bu hastalık döneminde eğer yapılan doğruysa siyasi düşmanlıklarla, kişisel ihtiraslarla, kötü niyetlerle, mevki-makam sevdasına kapılarak yapılan çirkin dedikoduları şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

 

“MECLİS ELİYLE İHANET”

 

Gündemde yer alan Aksu’daki Altıntaş Mahallesi 15338 ada 4 parselin bir kısmının ticaret-konut alanından akaryakıt ve servis istasyon alanına dönüştürülmesine ilişkin madde görüşülürken söz alan MHP’li Senirli, meclis eliyle Antalya’ya ihanet edildiğini söyledi. Antalya’da 422 adet ruhsatlı akaryakıt istasyonu bulunduğunu ve 2019 yılı akaryakıt tüketiminin 826 milyon 487 bin 160 litre olduğunu belirten Senirli, Biz bu meclis eliyle bu memlekete ihanet ediyoruz. Bunun başka bir izahı yok. Bu istasyona harcanan para bu memleketin parasıdır. İdareyi de bu meclisi de tarihe bir not düşelim. Ruhsat sahibi, eski işletme eksikleri varsa bunları tamamlayalım ama yeni istasyon yaparak hem adamların batmalarına hem de bu memleketin kıt kaynaklarının hovardaca kullanılmasına müsaade etmeyelim” diye konuştu.

 

“GEÇMİŞ İDARELERİN HATASI”

 

Buna karşın cevap veren CHP’li Hacıarifoğlu, geçmiş dönemdeki idarelerin yaptığı hatalar sonucu bazı yerlerde fazla yoğunluklu akaryakıt istasyonu verildiğini ancak yeni imara açılacak olan yerlerde bu yüzden akaryakıt istasyonu yapmamanın yanlış olacağını ifade etti.

İlgili madde komisyonda oylanarak oy çokluğuyla reddedildi.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: MHP'li, Senirli’den, tarihe, not:, ''Meclis, eliyle, ihanet, ediyoruz'',
Yorumlar
Haber Yazılımı