301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 11:44 Bu haber 573 kez okundu
 
Sağlıkta şiddeti siyah balon ile kınadılar
Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Aile Hekimleri Kongresi (AHEKON), alanında önde gelen yerli ve yabancı akademisyenlerin katılımıyla Belek’te düzenlendi. Aile hekimlerinin deneyimlerini, zorluklarını ve başarılarını paylaştığı kongrede her geçen gün artan sağlıkta şiddet olaylarına dikkat çekmek için siyah balonlar gökyüzüne bırakıldı
Sağlık Haberi
Sağlıkta şiddeti siyah balon ile kınadılar

Aile hekimliği alanında Türkiye’nin en prestijli kongresi olan AHEKON, bu yıl 10’uncu kez gerçekleştirildi. İçeriğinde, konferanslara, panellere, tartışmalı oturumlara ve aile hekimlerinin gelişimine yönelik farklı alanlarda kurslara yer verilen kongrede konuşan Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özlem Sezen, “Aile hekimlerimiz, hekimlik mesleğine olan saygıları ile vicdanları arasında kaldıkları önemli bir dönem içerisindedir. Toplumumuzun içinde bulunduğu ruh hali ve öfke dili biz hekimleri sona yaklaştırmıştır. Ne yazık ki, ülkemizde, sağlıklı bir toplumdan, gelecekten söz etmemiz mümkün değildir. Sağlıkta şiddetin her geçen gün artması, bizleri, mesleğimizi yapamaz hale getirmiştir. Hekimlik mesleğinin değersizleştirilmesini ve meslek şehitlerimize her geçen gün yenilerinin  eklenmesini hazmedemiyoruz. Şiddetin sıradanlaşmasına göz yummamız mümkün değildir. Gerekli yasal düzenlemeler için her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Yıllar önce "beyaz" balonlarımızı gökyüzüne bırakırken ülkemiz insanlarının sağlıklı geleceği için umudumuz ve hayallerimiz vardı” diye konuştu.

 

“SİYAH BALONLU KINAMA”

 

Giderek artan şiddet ve mesleğin değersizleştirilmesi nedeniyle umutlarını kaybetmeye başladıklarını dile getiren Sezen, “Gelecek kaygısı ile kararan  "siyah"  balonlarımızı, başta, Sayın Sağlık Bakanımız olmak üzere tüm sağlık idarecilerimize ulaşması ümidiyle gökyüzüne bırakıyoruz” dedi. Konuşmanın ardından sağlıkta şiddeti kınamak için gökyüzüne siyah balonlar uçuruldu.

 

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Sağlıkta, şiddeti, siyah, balon, ile, kınadılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı