301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 14:31 Bu haber 318 kez okundu
 
“SUYU İSRAF ETMEYİN”
22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle sosyal medya üzerinden paylaşım yapan MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, “Su hayattır, sağlıktır. Suya sabunu dokunun ama israf etmeyin” mesajını verdi
Gündem Haberi
 “SUYU İSRAF ETMEYİN”

Dünyada hızla yayılan koronavirüs vakaları ülkemiz için de tehdit oluşturuyor. Her geçen gün artan vaka sayıları milyonlarca insanı tedirgin ediyor. Hemen hemen her dakika bilim insanları suyun önemini anlatıyor. Bu süreçte en etkili korunma yönteminin ise el yıkamak olduğu biliniyor. Gerek sosyal medyada, gerek televizyonlarda, gerekse afişlerde doğru el yıkamanın yöntemleri anlatılıyor. Uzmanlar en ez 20-30 saniye el yıkamak gerektiğine dikkat çekiyor. 

 

“SU SAĞLIKTIR”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun ise bu dönemde hassas bir konu olan israfa değiniyor. 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle İl Başkanlığı tarafından hazırlanan afişi sosyal medya hesabında paylaşan Başkan Durgun, bu zor süreçte unutulan önemli bir konunun altını çiziyor. Durgun’un paylaşımında şu ifadeler yer alıyor; 
“Dünyada temiz su bulamadığı için hayatını kaybeden binlerce çocuk varken musluklarımızdaki su boşa akmasın. Su hayattır, sağlıktır. Suya sabunu dokunun ama israf etmeyin.”

 

“KAYNAKLARI DOĞRU KULLANMALIYIZ”

 

Başkan Durgun’un paylaşımını yerinde bulduğunu kaydeden bir vatandaş, “Su gerçekten sağlıktır. Şu anda suyun kıymetini her zamankinden çok daha iyi anlıyoruz. Biz şanslıyız su sorunumuz yok. Fakat israf edersek ileride biz de zorluk çekeceğiz. Bu dünyada neyi göz ardı edersek bizi buldu. Su kaynaklarımızı doğru kullanmalıyız. Suyu israf etmemeli, sağlığımız için suya ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız” dedi.

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: , “SUYU, İSRAF, ETMEYİN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı