Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 17:16 Bu haber 595 kez okundu
 
Trump maketine çuval geçirip ayakkabı fırlattılar
Türkiye’ye tehditler savuran ABD Başkanı Donald Trump’a Vatan Partisi Antalya İl Başkanlığı’ndan ayakkabılı ve çuvallı gönderme geldi. Iraklı gazeteci Muntaza el-Zeydi’nin dönemin ABD Başkanı Bush’a fırlattığı ayakkabıdan esinlenerek yapılan Trump maketine önce çuval geçirildi ardından da ayakkabı fırlatılarak protesto edildi
Gündem Haberi
Trump maketine çuval geçirip ayakkabı fırlattılar

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi sosyal medya üzerinden yapmış olduğu “Türkiye benim yaptığım her şeyi, benim büyük ve eşsiz bilgeliğimin sınırlarını aşmayı düşünürse, Türkiye ekonomisini tamamen imha edip yok edeceğim” paylaşımıyla açık bir dilde tehdit etmişti. Bu paylaşım üzerine tepkiler çığ gibi büyürken Mehmetçiğin Suriye sınırında gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı’na bir destek de Vatan Partisi Antalya İl Başkanlığı’ndan geldi.

Bir ağaca Trump maketi bağlayan Vatan Partililer önce maketin başına çuval geçirdi ardından da ellerine aldıkları ayakkabıları Trump’ın kafasına fırlattı. Ortaya çıkan görüntü akıllara Iraklı gazeteci Muntaza el-Zeydi’nin dönemin ABD Başkanı Bush’a fırlattığı ayakkabıyı getirdi. Gerçekleştirilen eyleme çevreden geçen vatandaş da katılım gösterdi.

 

HODRİ MEYDAN

 

Mehmetçiğin Suriye sınırında gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı’nın sonuna kadar destekçisi olacaklarını söyleyen Vatan Partisi İl Başkanı Rıza Türkmendağ, “Ey Trump, senden büyük Mehmetçik var” diyerek tepkisini dile getirdi. Türk ordusuna Antalya’dan selam gönderen Türkmendağ, “ABD Başkanı Trump, Türkiye’ye parmak sallıyor, tehdit ediyor, Twitter üzerinden ‘cikcik’liyor. Biz de Antalya’dan hodri meydan diyoruz” şeklinde konuştu.

 

“DERHAL TÜRKİYE GEMİSİNE BİNİN”

 

“Mehmetçiğe muhalefet olmaz” diyen Türkmendağ, Mehmetçiğin arkasında durmayanları Amerikan gemisinde olmakla suçladı. PKK, YPG gibi terör örgütlerinin ABD tarafından beslendiğinin altını çizen Türkmendağ, “ABD çekileceğini açıkladığında PYD ve YPG bizi sattınız diyor. Türkiye’deki Amerikancılar, ABD sizi de satacak, ayakları altında kalacaksınız. Derhal Amerikan gemisinden inip Türkiye gemisine binin” çağrısında bulundu.

 

“DİYET ÖDEMEYİN”

 

Muhalefete ve iktidara uyarılarda bulunan Türkmendağ, muhalefetin sarf etmiş olduğu “Orta Doğu bataklığı”, “Savaşa hayır” söylemlerinin yersiz olduğunu belirterek, “Seçimde aldığınız birkaç belediye için diyet ödemeyin. Türk milletinin şamarını yediğiniz zaman bir daha alacağınız belediye de kalmaz bir şey de kalmaz” sözleriyle yüklendi.

 

“SURİYE’NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ TÜRKİYE’NİN GÜVENCESİDİR”

 

Barış Pınarı Harekâtı’nın başarılı olabilmesi için iktidarın Suriye ile birlikte hareket etmesi gerektiğini dile getiren Türkmendağ, “Terör örgütünün derhal ortadan kaldırılması için Suriye ile dostluk kurularak Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanmalı. Suriye’nin toprak bütünlüğü Türkiye’nin güvencesidir. Bununla birlikte Suriye, Irak, İran bölge ülkeleriyle işbirliği yapmak şarttır. Bunun yanında PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP derhal kapatılmalı, ona sağlanan her türlü imkân ortadan kaldırılmalıdır. Biz Vatan Partisi olarak üstümüze düşen her türlü görevi yapmaya hazırız. Mehmetçiğin bir adım arkasındayız” diye konuştu.

 

“AMERİKAN ÜSLERİNİ KAPATIN”

 

İncirlik başta olmak üzere Türkiye’de bulunan tüm Amerikan üslerinin kapatılması gerektiğini söyleyen Türkmendağ, “Bizi tehdit ederek Trump kendi koltuğunu kurtarmak istiyor ama ondan büyük Mehmetçik var. Dünyanın en büyük teröristi Amerika’dır” dedi.

 

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Trump, maketine, çuval, geçirip, ayakkabı, fırlattılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı