301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 10:55 Bu haber 223 kez okundu
 
Virüs arttı izinler kalktı
Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı çalışan sağlık personellerinin yıllık izinleri durduruldu. Artış gösteren koronavirüs vakalarıyla birlikte böyle bir kararı beklediklerini belirten Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İşoğlu, herhangi bir hak kaybı yaşanmaması için izinlerin bir yıl sonrasına aktarılması gerektiğini söyledi
Sağlık Haberi
Virüs arttı izinler kalktı

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada müdürlüğe bağlı tüm birimlerde yasal mazeret izinleri hariç yıllık izinlerin ikinci bir emre kadar durdurulduğu duyurulmuştu. Alınan kararı değerlendiren Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İşoğlu, beklenti dâhilinde yaşanan gelişmenin sağlık personeli içerisinde bir infial yaratmadığını ancak durdurulan izinlerin bir yıl sonrasına aktarılarak hak kaybına sebebiyet vermemesi gerektiğini söyledi.

 

HAK KAYBI OLMASIN

 

Önümüzdeki süreçte koronavirüs vakalarının daha da artacağına ilişkin beklentileri olduğunu kaydeden Dr. İşoğlu, “Elindeki mevcut personel durumuna göre ihtiyaç arz ettiği takdirde bu tarz tedbirler alınabilir ama sağlık personeli bu tedbirler alındıktan sonra o haklarının kaybedilmemesini bekliyor” dedi.

 

VAKALARDA ARTIŞ BEKLENTİSİ

 

Eylül ve ekim aylarında hem koronavirüs hem de influenza vakalarının artacağına dair beklentileri olduğunu söyleyen İşoğlu, “Tüm Türkiye genelinde böyle bir uygulama var mı açıkçası ben de bilmiyorum. Çünkü Antalya İl Sağlık Müdürlüğünden çıkan bir yazıyla bize iletildi. Her il kendine göre muhtemelen değerlendirip kararını alıyor yani bu karar alındığına göre böyle bir öngörü var diye düşünüyoruz. Önümüzdeki süreçte vaka sayılarında veya genel anlamda influenza salgınlarında bir artış beklentisi üzerine alındığını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

“HASTANELERDEKİ DOLULUK ORANI TAMAMINA YAKIN”

 

Artış gösteren koronavirüs vakalarına karşın hastane kapasitelerindeki doluluk oranının neredeyse tamamına yakın olduğunu aktaran İşoğlu, “Resmi verileri biz alamıyoruz, bilgileri Sağlık Müdürlüğü bize vermiyor ama sahadan, hastanelerdeki çalışan arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre hastanelerdeki doluluk oranının bayağı yüksek olduğunu biliyoruz. Zaten şu anki durumda tamamına yakınsa bu durum yakın süreçte artacak vakalar ya da başka vakalar nedeniyle ciddi sıkıntıların yaşanacağının işaretidir” şeklinde konuştu.

 

Halil BÜYÜKAYHAN

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Virüs, arttı, izinler, kalktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı