301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 11:22 Bu haber 1264 kez okundu
 
Vural Şahin yeniden aday
Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, 21-22 Aralık tarihlerinde yapılacak olan başkanlık seçimlerinde tekrardan aday olacağını açıkladı. 2 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevine yeniden talip olduğunu belirten Şahin, ‘Her şey daha da güzel olacak’ dedi
Gündem Haberi
Vural Şahin yeniden aday

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi tarafından, gerçekleştirilecek şube başkanlıkları seçim takvimi belirlendi. Tüzük gereği 2 yılda bir yenilenen başkanlık seçimleri 21-22 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Antalya şube başkanlığı için şimdilik adaylığını açıklayan ilk ve tek isim ise 2 yıl önce başladığı görevini bir dönem daha devam ettirerek koltuğunu devretmek isteyen mevcut başkan Vural Şahin oldu.

 

30 KİŞİLİK KADROYLA YENİDEN ADAY

 

Göreve ilk geldiğinde kendisine iki dönem kuralı koyduğunu belirten Şahin, ilk dönemini tamamladığı başkanlık sürecini, kazanması halinde bir dönem daha devam ettirerek, iyi şekilde noktalamayı hedeflediğini kaydetti. Önümüzdeki seçimler için adaylığını açıklayan tek isim olan Vural Şahin, Tarım İl Müdürlüğü’nden, ilaç bayilerine kadar tarım paydaşlarının her kesiminden temsilci niteliğindeki meslektaşları seçerek 30 kişilik kadroyla başkanlığa aday olduklarını ifade etti. 

 

“HERKES ADAY OLABİLİR”

 

Şu an için başka bir adayın konuşulmadığını belirten Şahin, “Odamızın 3 bin 400 üyesi bulunuyor. Herkes aday olabilir. Adayın çıkıp çıkmaması bizim hedeflerimizi şaşırtmayacak. Yine yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuşacağız. Biz kimsenin adaylığına karşı değiliz. Bu bir demokrasidir. En iyisini yapabilen biri zaten gelebilecekse biz katkı payı sağladıkları için teşekkür eder başarılar dileriz” şeklinde konuştu.

 

“UZUN SÜRELİ BAŞKANLIK KABUL EDİLEMEZ”

 

Kendisinden önce görevde yer alan ve 16 yıl boyunca oda başkanlığı görevini yürüten Vahap Tuncer gibi uzun soluklu bir dönem hedeflemediğini aktaran Şahin, “Hiçbir sivil toplum örgütünde uzun süreli başkanlık kabul edilemez. Bizim 2 yıl önce yola çıkma sebebimiz ve bundan dolayı olmuştu. Bir örgüt eğer kendi içinde güçlenmek istiyorsa önce gençleşmesi lazım. Gençleşirken de kadın erkek eşitliğiyle çoğalması lazım. Gerek yönetici gerek üye kadronu gençleştiremezsen örgüt yerinde sayar. Biz buna karşın kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit mesafede hizmet ettik, hizmete devam etmeyi arzuluyoruz” dedi.

 

“BAKANLIK İLE GÖRÜŞÜYORSAK BU BİR BAŞARIDIR”

 

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nin tamamıyla kabuk değiştirdiğini dile getiren Şahin, “Şu anda Antalya’daki her platformda hatırı sayılır, dinlenilir ve çözüm ortağı olarak karşılık görüyoruz. Bugün, zirai ilaç bayilerimizin yönetmelik değişikliğinde yaşadığı sorunların doğru şekilde düzenlenmesi için Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığı Yardımcısı ile görüşeceğim. Bu bir başarıdır. Bugüne kadar iktidar partilerinin karşıt görüş olarak nitelendirdiği STK’larla toplantı düzenlemesi görülmemiştir. Biz bunu başardık” diye konuştu.

 

“HERKESE EŞİT MESAFEDE YAKLAŞTIK”

 

Meslektaşların özlük haklarını, saygınlıklarını ve sosyal yaşantıdaki koşullarını en iyi hale getirebilmek için mücadele ettiklerini söyleyen Şahin, “Üreticiden tüketiciye kadar tarım sektöründe dâhil olmamız gereken her yerde mücadeleyi pozitif bir şekilde yürütmeye çalıştık. Sorunlarımızı hep konuşarak çözdük. Siyasi partilerin her biriyle aynı mesafede olduk. Hepsine tarımla ilgili projelerimizi söyledik. Antalya’mızın tarım alanlarının korunması anlamında elimizden gelen mücadeleyi hep yaptık” dedi.

 

“HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK”

 

Katılımın çok alacağı bir seçim geçirmeyi ümit eden Şahin, “Seçimde katılım ne kadar çok olursa biz o kadar çok motive oluruz. Çok olan yerde başarı daha çok hissedilir. İnşallah birlikten güç doğar ilkesiyle ilerleyeceğiz. Daha önce çıktığımız yolda biz ‘Her şey çok güzel olacak’ demiştik. Ancak daha sonrasında Ekrem İmamoğlu tarafından seçim sloganı olarak kullanılmıştı. Şimdi de ‘Her şey daha da güzel olacak’ diyoruz” şeklinde konuştu.

 

Halil Büyükayhan / ÖZEL
 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Vural, Şahin, yeniden, aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı