Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 17:37 Bu haber 819 kez okundu
 
Yürekleri saracak hediye
2018 – 2019 eğitim öğretim yılının ilk yarısı tamamlandı. Antalya Barbaros Ortaokulu tarafından öğrenci, öğretmen ve çalışanlarına karne hediyesi olarak Antalyaspor atkısı dağıtıldı.
Eğitim Haberi
Yürekleri saracak hediye

Karne töreninde konuşan Okul Müdürü Recai Ocak, Barbaros Ortaokulu olarak yaklaşık 2 seneden beri Antalyaspor’un renklerini okulun forması olarak kabul ettiklerini dile getirerek, öğrencilerin severek ve isteyerek Antalyaspor formasıyla ya da renkleriyle okula geldiklerini ifade etti. Buradaki amacın çocukların okula daha istekli olarak gelmesi olduğunu belirten Ocak, “Sadece bedenin değil kalbin de burada olması bizim için önemli. Tabii zaman zaman başka takım formaları giyen öğrencilerimiz de oluyor onlara da sporun kardeşliği neticesiyle müsaade ediyoruz ancak insan yaşadığı şehirdeki takıma sahip çıkmalı diye düşünüyoruz” dedi.

ATKILAR ÖZEL TASARIM

Bu bağlamda Antalyaspor sevgisinin öğrencilere aşılanmasının hedeflendiğini aktaran Ocak, “Bu kış Antalya’da soğuklar uzun sürdü, biz de ne yapalım diye düşündük. Öğrencilere karnede hediyeler veriyoruz. Bu vereceğimiz hediyenin de değerli olmasını arzu ettik. Bu bağlamda öğretmen arkadaşlarla düşünerek bir atkı hediye edelim dedik. Bu atkıda hem okulumuzun arması hem de Antalyaspor’un arması ve renkleri olsun istedik ve böylece Antalyaspor’la beraber çalışarak özel bir tasarım yaptık” ifadelerini kullandı.

ANTALYASPOR AŞIĞI BİR OKULUZ

Barbaros Ortaokulu olarak Antalyaspor aşığı bir okul olduklarını ve sporu her zaman desteklediklerini dile getiren Ocak, “Bizim okulda yapmış olduğumuz çalışmalar karşılığında Antalyaspor ve çok kıymetli başkanı büyük bir teveccüh örneği göstererek okulumuzun ismiyle Alanyaspor maçına gittiler ve okulumuzu göğüs reklamı olarak taşıyarak bizi büyük onure ettiler ben başkanımız Ali Şafak Öztürk ve kulübe teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

YÜZDE 80’İ HAYIRSEVERLERDEN

Atkıların, okulda bulunan 780 tane öğrenciye, tüm öğretmenlere ve çalışanlara dağıtıldığını belirten Ocak, okulun imkanlarıyla bu hediyelerin sadece bir kısmının karşılanabildiğini, yüzde 80’lik kısmının hayırsever olan Beslami İyidoğan ve okul velisi Berna Peker tarafından karşılandığını söyledi.

TATİLDE ÖDEVLERİ BIRAKIN MESAJI

Öğrencilere 15 günlük sömestr tatili için tavsiyelerde bulunan Ocak, “Size verilen bütün ödevleri unutun hiçbirini yapmayın, bulunduğunuz yerde kar yağıyorsa kardan adam yapın ve bol bol fotoğraflar paylaşın, muhakkak mahalle ve okul arkadaşlarınızla yüz yüze buluşun, beraber tiyatroya sinemaya, parka gidip vakit geçirin, dostluklarınızı pekiştirin” çağrısı yaparak tatilden dinlenmiş ve mutlu bir şekilde dönme temennisinde bulundu.

KENDİNİZE GÜVENİN

Atkıların yüzde 80’ini karşılayan hayırsever Beslami İyidoğan ve Berna Peker de karne töreninde öğrencilere başarılar diledi. İyidoğan yaptığı konuşmada, “Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, sizlere küçük birer armağan, hediyemiz olsun. Benim size en büyük tavsiyem ileride kendinize güvenmenizdir. Hiçbir imtihandan korkmayın, çekinmeyin, her şey sizin eseriniz olacak sizlere başarılar diliyorum” dedi.

SPORDA DOSTLUK MESAJI

Okulun İngilizce Öğretmeni Özlem Yılmaz Turan da yaptığı açıklamada, “Okulumuzda sporda kardeşliği vurgulamak istiyoruz bu nedenle de tüm takımların formalarıyla gelebilmelerini sağlıyoruz. Fanatizm maalesef çok büyük bir problem haline geldi. O nedenle küçük yaşlarda çocuklarımıza sporda dostluğu öğretebilirsek biz eğitimciler için büyük bir kazanım olur” diyerek dostluk mesajları verdi.

OKUL BİRİNCİSİ TAKDİM EDİLDİ

Tören, okul birincisi Semihe Sezgin Köktürk’ün ve beşinci sınıflarda ingilizce dersinde üstün başarı gösteren öğrencilerin öğretmenlerinin elinden ödüllerini almasıyla son buldu. Halil Büyükayhan

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Yürekleri, saracak, hediye, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı