301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 10:30 Bu yazı 70 kez okundu
 
BÜYÜK FOTOĞRAFI ARTIK GÖRELİM!..
Eyyüp Aydın
 
 

Bir yandan birlik beraberlikten söz ediyoruz, diğer taraftan siyasi liderlerin söylem ve eylemleriyle toplumu germeyi sürdürüyoruz.  Bir yerel seçim uğruna millet üzerinde oynamadık oyun,  söylenmedik söz kalmadı. Milleti bu kadar ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.  Aslında sahnelenen oyun,  yeniden filizlenen tarikatçılıkla, cemaatçilikle, yobazlıkla Türk milletinin uygar bir toplum olmasının önünün kesilmek istenmesidir. Mesele bu açık ve net! Bu çağdışı anlayış, her dönem Türk milletinin başının belası olmuştur.  Atatürk'ü de bu yüzden sevmiyorlar ve bu yüzden düşmandırlar. Düşünün 21. yüzyılda tarikat veya cemaat şeyhinin dizinin dibinde el etek öpen bir toplum, o kişiden umut, türbeden de medet bekliyor.

 

Dini bütün bir insan, gerçek dindar bir insan Allah, Kur'an ve Peygamberden başkasına itibar etmez. Gerçek Müslüman olmanın gereği de bu değil mi? Elin oğlu okuduğu okuldan en az dört lisan öğrenerek mezun olurken, ilimde bilimde büyük başarılara imza atarken, biz günümüz ümmetçiliğine ve Arap kültürüne özeniyoruz. Bu yüzden eğitimde geldiğimiz nokta içler acısı! 25'inci sıradan 101'inci sıraya geriledik. Bununla da kalmadı, son zamanlarda din bezirganlığı yaparak fetva veren hocalar, her konuda ahkam kesen profesörler, cennet vaat eden vekiller türemeye başladı. Yatak ve yorganla ilgili fetva veren, Atatürk'e olmadık hakareti yapan bu hocalar, profesörler kimdir, bunlar bu gücü nereden alıyorlar? 

 

Bu milletin; çağdaş, bilgi toplumu, kültürlü, refah seviyesi yüksek, kendi hür iradesini kullanması için yüksek standartlı demokrasiye sahip olmanın önü hep kesilmiştir. Düşünüyorum da, toplumun yoksul ve cahil kalması, sanki birileri tarafından özellikle isteniyor. Günümüz ümmetçiliğinden, tarikatçılığından, cemaatçiliğinden medet umanlar, fazla değil, sadece Kur'an-ı ve Nutuk'u okusalardı, ne bugünkü ümmetçiliği savunurlardı, ne de tarikatların ve cemaatlerin tuzağına düşerlerdi. Cumhuriyeti 96 yıl önce kurulmuş, çağdaş uygarlık ve daha da üstüne çıkılması hedef olarak gösterilmiş Türkiye gibi bir ülkenin düştüğü duruma bakın! Türkiye, FETÖ ve onun gibi düşünenlerin at oynattığı bir ülke haline gelmiş ve uçurumun kenarından kıl payı kurtulmuştur. Umarız bir daha FETÖ benzeri tarikat ve cemaatlerin devlet kadrolarında yapılanmasına göz yumulmaz! Bu defa da büyük fotoğrafı göremezsek, bu ülkeyi, Türk milletini çok daha büyük felaketlere sürükleriz!

 
Etiketler: BÜYÜK, FOTOĞRAFI, ARTIK, GÖRELİM!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı