Yazı Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 12:06 Bu yazı 401 kez okundu
 
HAYAL ET…
Hatice SUNER
 
 

Geçtiğimiz hafta YÖREX fuarıyla damak tadımız şenlenirken, Antalya’mızın kültürel ve damak tadı olarak ne kadar gelişmiş ve zengin olduğunu düşünmemek elde değil. Tabii ki bilmediğimiz tatmadığımız birçok şey var. Ama bilmeniz gereken bir şeyde var ki, Antalya’da damak tadı kültür zenginliği çok fazla. Bilinmedik keşfedilmedik birçok işletme var.  Türkiye’nin her şehrinden insanımız var, normal olarak da hepsimizin yemek kültürü farklı. Yemek kültürü olarak en zengin ülke olmamız da bu yüzden. Bilenler bilir ben aslen Karslıyım. Bizim için kesinlikle et yemekleri ve hatta sadece et çok önemli. Bu kesinlikle benim içinde geçerli olan bir durum. Tabii ki başka tatlara da açığım hatta elimden geldiğince bu tatları kendimde yapma çalışıyorum. Başarım tartışmaya açık tabi.

 

Hepimizin damak tadı farklı ama bilinen yöresel tatlar herkes tarafından beğenilen ve tek kelimeyle lezzetli dediğimiz tatlardır. Benim ilk sıralamalara yerleştirdiğim Sivas köftesi. Kıvamıyla, terbiyesiyle içine katılan her malzemeyle damakta unutulmaz bir haz bırakan yöresel bir yemek. Benimle aynı fikirde olan insanımız çok fazla bu yüzden sektörel olarak şehrimizde önemli bir konumu var Sivas köftecilerinin. Bunların içerisinde öyle bir kurum var ki işini tam anlamıyla layığı ile yapan oradan bahsetmeden geçemem. HAYAL ET RESTAURANT… Ortalama beş yıldır aktif şekilde hizmet veren Hayal Et restaurantta Sivas lezzeti adına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Sivas yöresine ait Sivas köftesi ve benim favorim kesme aşı olarak bilinen özel bir çorba kesinlikle tatmanızı tavsiye ederim. Tabii ki Hayal Et restaurantta menü bunlarla kısıtlı değil hıngel, madımak, Sivas kebabı, içli köfte… ve daha birçok yöresel lezzetle hizmet veren işletme hafta sonlarıda yine Sivas yöresinin lezzetlerini hijyenik ve kaliteli ortamında sizlerle buluşturuyor. Firma sahibi Halil Mertkan kaliteli yöresel ürünleri hijyenik bir şekilde misafirlerine sunmakta oldukça yetenekli biri. 

 

Yemeğin lezzeti kadar kullanılan ürün kalitesiyle birlikte, mideye hitap etmeden önce göz zevkine hitap etmesinden yanayım. Özel sunumlar ve güzel görseller insanın kendisin özel hissetmesine sebep bence. Ve tabii ki günümüz şartları ile bakılacak olursa bütçeyi zorlamayan ekonomik olma durumu. Profesyonel güler yüzlü işini aşkla yaparak müşterilerine ev sahipliği yapan yine kaliteli bir ekip. İşte bunların hepsinin toplamını bulabileceğimiz işletme Hayal Et .

 

İlk açıldığı günden bu yana bu prensiplerinden ödün vermeden ilerliyorlar. Tartışmasız benim gibi gidip bu güzellikleri yaşayan tüm misafirler aynı şeyleri düşünüyordur. İşletme çizgisi belirli bir şeklide kaliteli, lezzetli, görsel hoşluklarla dolu servisleri, her bütçeye hitap edecek kadar hesaplı ve güler yüzlü personel ile misafirlerini ağırlıyor.

 

Özel tatları ve yemek yemeği aşkla sevenler için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yer. Güler yüzlü ustalardan özel tarifler bile alınabilir tabii ki el lezzeti aynı değil ama yine de mutlu eder ve denemeye değer. Güzel günlerde, güzel tatlarla geçecek zamanlarımızın olması dileklerimle hoşça kalın…

 
Etiketler: HAYAL, ET…,
Yorumlar
Haber Yazılımı